Programowanie aplikacji mobilnych w AppInventor (13+ lat)

Przedmiotem kursu jest wprowadzenie do projektowania i tworzenia aplikacji mobilnych na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android przy pomocy wizualnego języka programowania, jakim jest AppInventor. Stworzone przez Google, a rozwijane przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) środowisko programistyczne stanowi doskonały, pierwszy krok dla młodego człowieka w kierunku świadomego projektowania i tworzenia aplikacji mobilnych.

W ramach kursu uczniowie, krok po kroku, poznają metodykę pisania aplikacji mobilnych w środowisku AppInventor; poznają podstawowe elementy, za pomocą których budowane są interfejsy użytkownika; sposoby, w jakie można budować interakcję aplikacji z użytkownikiem oraz wiele fundamentalnych pojęć związanych z procesem tworzenia aplikacji mobilnej. Przy okazji tworzą pierwsze algorytmy, które są niezbędne do ożywienia stworzonych aplikacji. W ramach kursu, poza samym tworzeniem aplikacji mobilnych, poruszane są tematy związane z projektowaniem oraz testowaniem aplikacji mobilnych.

Każdy uczeń na zajęciach otrzymuje cały zestaw niezbędny do pisania programów – komputer ze środowiskiem programistycznym, tablet do wgrywania i testowania stworzonego oprogramowania oraz inne niezbędne pomoce naukowe.

Korzyści płynące z uczestnictwa w kursie:

  • pierwszy kontakt z projektowaniem i tworzeniem aplikacji mobilnych
  • poznanie budowy interfejsów
  • zrozumienie podstawowych zasad działania aplikacji mobilnych
  • poznanie podstawowych zagadnień związanych z programowaniem
  • możliwość realizacji własnych projektów i wgrania stworzonych aplikacji na swój telefon


Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Prowadzone są w niewielkich grupach (3-4 osoby). Zachęcamy do zapisania się na niezobowiązującą lekcję próbną, na której dziecko przekona się, czy chce uczestniczyć w tego typu zajęciach i czy taka tematyka zajęć je interesuje.