Programowanie dla przedszkolaków (5-6 lat)

Zajęcia dla przedszkolaków kładą nacisk przede wszystkim na naukę i wyćwiczenie logicznego myślenia oraz jak najlepsze przygotowanie do pisania pierwszych programów. Dzieci na zajęciach poznają w praktyce takie zagadnienia jak szeregi, ciągi logiczne i tablice logiczne. Uczą się rozwiązywania problemów poprzez analogię, precyzyjnego wypowiadania się i definiowania problemów oraz ich rozwiązywania w sposób metodyczny. Ćwiczą swoją spostrzegawczość oraz wyobraźnię przestrzenną.

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem różnorodnych i ciekawych pomocy naukowych, takich jak: kolorowe kubki, maty do kodowania, klocki, maskotki, gry edukacyjne.

W ramach kursu uczniowie, po odpowiednim przygotowaniu i przećwiczeniu podstaw, piszą swoje pierwsze prawdziwe programy. Każdy z nich dostaje robota Lego Boost i tablet, na którym zainstalowane jest dedykowane środowisko programistyczne. Jest ono stworzone dla dzieci i ma przyjazny, łatwy do opanowania interfejs. Ćwiczenia na robotach pozwalają na dodatkowe powtórzenie i utrwalenie wcześniej nabytych umiejętności. Dzieci mają też okazję przekonać się, że to, czego nauczyły się na wcześniejszych zajęciach kodując offline daje wymierne, praktyczne efekty.

Korzyści płynące z uczestnictwa w kursie:

  • ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia
  • nabywanie umiejętności precyzyjnego definiowania problemów
  • trenowanie metodycznego rozwiązywania zagadnień
  • pierwszy świadomy kontakt z robotyką
  • przygotowanie do pisania pierwszych programów

Programowanie dla przedszkolaków to kurs, w ramach którego zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach (3-6 osób). Nowe grupy startują przez cały rok, więc w każdej chwili dziecko może dołączyć i rozpocząć naukę. Zachęcamy do zapisania się na niezobowiązującą lekcję próbną, na której dziecko przekona się, czy chce uczestniczyć w tego typu zajęciach i czy taka tematyka zajęć je interesuje.


Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Prowadzone są w niewielkich grupach (3-4 osoby). Zachęcamy do zapisania się na niezobowiązującą lekcję próbną, na której dziecko przekona się, czy chce uczestniczyć w tego typu zajęciach i czy taka tematyka zajęć je interesuje.