Kursy programowania to wprowadzenie dzieci i młodzieży do świata informatyki

W dobie powszechnej komputeryzacji, kiedy to gry i aplikacje zawładnęły czasem wolnym nie tylko dorosłych, ale i dzieci, warto zastanowić się w jakim kierunku będzie podążał rozwój naszych pociech. Najmłodsi bardzo często spędzają godziny na graniu w swoje ulubione gry i trudno ich zachęcić do robienia czegoś innego. To dość powszechny problem wielu rodziców. Ale może nie muszą tak całkiem odchodzić od komputerów? Co zrobić i jak, żeby przekierować ich zainteresowania od samego „grania” do tworzenia gier? Od biernej „obserwacji” do aktywnego uczestnictwa w pisaniu poleceń i reguł?

Kursy programowania, które proponujemy dzieciom i młodzieży przyjmują formę pierwszego kontaktu i wprowadzenia do świata programowania.

Co więcej, poza zagadnieniami związanymi bezpośrednio z programowaniem, efektem ubocznym kursów jest nauka logicznego myślenia, pobudzenie wyobraźni przestrzennej, próba analizowania błędów i wyciągania wniosków. To także doskonała okazja do poćwiczenia lub odświeżenia podstaw matematyki.

Zajęcia z programowania prowadzone są przez programistów – praktyków, na codzień pracujących w zawodzie, którzy są chętni i kompetentni do tego, by przekazywać swoją wiedzę i dzielić się swoimi doświadczeniami z kolejnym pokoleniem Młodych Koderów.

Popularne kursy programowania